Kolagen do picia, kolagen w proszku czy może kolagen w kapsułkach. Która forma kolagenu jest najbardziej komfortowa na co dzień. | Chi Elixir

2970

Dostarczanie organizmowi białka kolagenowego jest niezbędne dla utrzymania pięknego, młodego wyglądu na długie lata. Także zachowanie pełni zdrowia, siły i sprawności fizycznej jest związane z jakością kolagenu w Twoim ciele. Po około 25. roku życia produkcja kolagenu spowalnia, stąd pojawiają się choćby pierwsze zmarszczki. Włókna kolagenowe są główną składową tkanki łącznej skóry, skoro jest ich mniej to tkanka po prostu wiotczeje. Niewątpliwie warto zadbać o regularne spożywanie kolagenu, aby długo cieszyć się witalnością swojego ciała.

Kolagen do picia
Dominika
Dominika

Czy białko kolagenowe można dostarczać w dobrze dobranej diecie?

Oczywiście dobrze skomponowana dieta może być źródłem białka kolagenowego. Natomiast współczesny tryb życia utrudnia codzienne przygotowywanie wielogodzinnych wywarów mięsnych. Poza tym nie każdy ma ochotę na spożywanie mięsnych galaretek, chrząstek, mięśni czy skór, a to właśnie w tych mało apetycznych daniach kryje się bogactwo kolagenu.

Dlatego właśnie genialni naukowcy wpadli na pomysł pozyskania swoistej esencji kolagenowej i zaproponowania jej w wygodnej wersji kapsułek lub proszków kolagenowych czy tez innowacyjnej formy kolagenu do picia.

Kolagen rybi najlepszy dla ludzkiego organizmu.

Warto zaznaczyć, że kolagen można pozyskać zarówno z wołowiny, wieprzowiny, drobiu jak i ryb. Jak się jednak okazuje najlepszej jakości kolagenem jest kolagen rybi. Ten rodzaj kolagenu jest najbardziej zbliżony do ludzkiego w swej budowie aminokwasowej. Dlatego proces jego syntezy w organizmie człowieka jest bardziej efektywny. Przede wszystkim wybierajmy kolagen z ryb. Składnikiem Chi Collagen Elixir  jest właśnie najlepszej jakości kolagen pochodzący z ryb.

Składniki odżywcze są potrzebne naszemu organizmowi każdego dnia na nowo. Nie można się najeść na zapas witamin i minerałów, tak samo nie zaopatrzymy się na zapas w kolagen. Każdego dnia dochodzi do procesów jego produkcji i rozpadu. Każdego dnia warto więc dostarczyć organizmowi dawkę kolagenowego białka. Decydując się na codzienne dostarczanie kolagenu warto wybrać formę najlepszą dla siebie. Czy będzie to kapsułka czy proszek to oczywiście zależy tylko od Ciebie. Warto mieć jednak na uwadze, że codzienne spożywanie jakiegokolwiek preparatu musi być dla Ciebie komfortowe.

Chi Collagen Elixir innowacyjny kolagen w płynie.

Kieliszek nr 1

Tworząc Chi Collagen Elixir w postaci apetycznego kolagenu do picia mieliśmy na uwadze Twój najwyższy komfort. Wszelkiego rodzaju formy płynne są zawsze najlepiej przyswajalne i komfotrowe dla układu pokarmowego, ponieważ nie zawierają żadnych barier, jak np. celulozowe osłonki w przypadku kapsułek. Żołądek musi sobie przecież z nimi poradzić, aby wydobyć ukryty w nich kolagen. Wszelkiego rodzaju proszku muszą być odpowiednio technologicznie przygotowane, aby się dobrze rozpuściły. Nierozpuszczone również stanowią nie lada wyzwanie dla całego układu pokarmowego.

Chi Collagen Elixir poza przyjemnym smakiem ma przede wszystkim łagodną konsystencję. Kolagen będący już w postaci płynnej, wzbogacony jest dodatkowo w niepozorny składnik w postaci aloesu mającego nie wszystkim znane właściwości wspomagające wchłanianie składników pokarmowych, łagodzące tany zapalne w organizmie, a zawarte w nim substancje zapewniają korzystną równowagę bakteryjną w jelicie.

Duża dzienna dawka kolagenu w Chi Elixir.

Kolagen do picia

Bardzo istotną zaletą Chi Elixir jest duża zawartość kolagenu. Przeciętna kapsułka z kolagenem oferowana na polskim rynku zawiera około 250 – 300 mg kolagenu. 1 biała saszetka Chi Collagen Elixir to 3000 mg kolagenu, czyli 10 razy więcej. To oznacza, ze wypicie 1 szklanki Chi Elixir równałoby się z połknięciem 10 kapsułek kolagenowych jednego dnia! Natomiast w przypadku czarnej saszetki Chi Collagen Elixir zawierającej 6000 mg kolagenu, będących dzienną dawką byłoby to 20 kapsułek.

 

Wybierając kolagen warto zwracać uwagę na dawki zawarte w dziennej porcji, następnie na formę podania, na to czy jest komfortowa dla układu pokarmowego. Ostatni, dla niektórych bardzo ważny byłby smak preparatu. Szczególnie kobiety dla urody są w stanie dużo znieść, ale czy musi tak być, że się do czegoś zmuszamy? Mamy na co dzień tyle stresów, więc dlaczego nie dać sobie chwili przyjemności w postaci szklaneczki pysznego kolagenowego napoju. Chi Collagen Elixir oferuje wszystko co najlepsze: kolagen rybi, kolagen w postaci płynnej; kolagen o apetycznym smaku, kolagen w najwyższych dziennych dawkach. Nie musimy Cie chyba przekonywać. Po prostu spraw sobie Chi i przekonaj się sam.

0