„Chi of Love” i niesamowite możliwości wody | Chi Elixir

1901

Woda, czyli zwyczajny element codziennego życia w cywilizowanym, tak zwanym „pierwszym świecie”. Branie prysznica, parzenie kawy, sprzątanie, mycie samochodu to tylko niektóre z czynności, które bez udziału wody nie byłyby możliwe do wykonania. Korzystając z jakże zwyczajnych dziś dla nas dobrodziejstw wody w ogóle się nie zastanawiamy nad tym jak ważna jest jej rola.

Chi of Love - niesamowite możliwości wody
Chi Love
Chi Love

Patrząc z perspektywy własnego domu, nie wyobrażamy sobie już życia bez wody. Z perspektywy ciała z kolei, bez wody nie przeżylibyśmy nawet tygodnia. Woda otacza nas zewsząd. Jest składową wszystkich organizmów żywych. Na planecie woda to oceany, rzeki, także lodowce. W atmosferze ziemskiej występuje w postaci pary wodnej i chmur. Następnie jest składnikiem płaszcza Ziemi, a naukowcy znaleźli ją także w materii międzygwiazdowej. Z perspektywy kraju, kontynentu, wreszcie świata bez wody nie ma roślin, zwierząt, pożywienia, po prostu nie ma życia.

Nasi przodkowie zakładali swoje pierwsze domostwa na terenach najbardziej bogatych w wodę. Zmuszeni do zamieszkiwania terenów uboższych w wodę, swój cały potencjał kierowali na zdobycie tej właśnie życiodajnej substancji. Idąc tym torpem śmiało można stwierdzić, że woda stworzyła podwaliny pod całą cywilizację i kulturę.

Chi of love - początek

Woda jako źródło życia.

Życie bowiem pochodzi z wody. Człowiek pierwszy okres życia spędza w wodach płodowych, a potem woda pozostaje w ponad 70 procentach w naszych ciałach. Co tak niezwykłego jest w wodzie, że nie możemy się bez niej obejść? Z naukowego punktu widzenia woda to tlenek wodoru, związek chemiczny o wzorze H2O. Woda nie jest składnikiem odżywczym, ale bez niej życie nie jest możliwe. Organizmy żywe składają się z wody, wiec jej uzupełnianie jest niezbędne.

Jedną z fascynujących właściwości wody jest to, że jako jedyna substancja posiada 3 stany skupienia. Z ciekłego przechodzi w gazowy, czyli staje się parą wodną. A z kolei będąca w stanie stałym, czyli w formie lodu jest lżejsza od stanu ciekłego. Na tym niesamowite właściwości wody się nie kończą. Otóż woda potrafi lewitować. Dowodem na to są tzw. wody artezyjskie. Woda samoczynnie wznosi się, pokonując siłę ciężkości i wypływa na powierzchnię. Wiele ze źródeł wód leczniczych dostarczających wodę o wspaniałych właściwościach podlega temu procesowi.

Kropla wody odbywa niesamowite podróże, zmieniając swoje stany skupienia, wznosząc się ku górze jako para wodna by potem spaść z chmur na ziemię w postaci deszczu. Nic więc dziwnego, że wiele religii i wierzeń przypisuje wodzie cudowne właściwości. Jest między innymi symbolem duszy, ponieważ podlega nieustannej wędrówce i przemianie.

Woda jako uwodziciel
Źródło: Masaru Emoto, Jurgen Fliege, Uzdrawiająca siła wody, wydawnictwo KOS, Katowice 2009, str. 17

Odkrycie japońskiego naukowca na temat wody. 

A gdybym Ci powiedziała, że woda potrafi też czytać i słuchać muzyki? A dodatkowo to wszystko zapamiętuje? Brzmi absurdalnie czy fascynująco? Czy hołdujesz przekonaniu, że nie istnieje nic, co istnieć nie może? Czy raczej otwierasz się na tezę, że na świecie istnieją rzeczy, o których się nie śniło filozofom?

Niniejszym przedstawiam Ci sylwetkę japońskiego naukowca Masaru Emoto. Człowiek ten przez wiele lat zajmował się badaniem zagadek wody w ciele człowieka oraz na powierzchni Ziemi. Urodził się w 1943 roku w Jokohamie. Ukończył studia na Wydziale Nauk Ścisłych i Humanistycznych Uniwersytetu Jokohama, a także otrzymał tytuł doktora medycyny alternatywnej w Open International University oraz kierował Głównym Instytutem Badawczym IHM, którego filie powstały też w Europie i w USA.

Masaru Emoto wpadł na pomysł, aby zamrozić wodę i ją sfotografować. Dokładniej fotografował zamrożone kryształki wody. Być może słyszałeś już kiedyś, że nie ma dwóch takich samych kryształów wody (lub też płatków śniegu). Stan zamrożenia w jakim chwilowo znajduje się płatek śniegu jest odzwierciedleniem prawdziwego oblicza kropli wody. Japoński naukowiec odkrył na początku, że kryształ wody przybiera inny kształt w zależności od tego czy jest to woda źródlana czy kranowa / chlorowana. Najpiękniejsze kształty harmonijnych sześciokątów, zapierających dech w piersiach tworzyły oczywiście kryształy wody ze źródła.

Chi of Love - inspiracja
Źródło: Masaru Emoto, Jurgen Fliege, Uzdrawiająca siła wody, wydawnictwo KOS, Katowice 2009.

Woda potrafi słuchać i czytać. 

Naukowiec następnie dał wodzie posłuchać muzyki. Buteleczkę z wodą ustawiał między głośnikami z muzyka klasyczną, religijną, a także muzyką pop i heavy metal. Jak myślisz jakie kształty przybrały kryształy w zależności od rodzaju muzyki? Jak wytłumaczyć takie „zachowanie” wody? Otóż nie jest to trudne. Dźwięk jest drganiem, a woda reaguje na wibracje dźwięku i zapisuje je w tej specyficznej dla siebie formie odpowiedniego kształtu kryształu.

Okazuje się jednak, że wibracją są nie tylko dźwięki. W następnych krokach Masaru Emoto sprawdził czy woda potrafi czytać. Naukowiec był z pochodzenia Japończykiem, a w jego rodzinnych stronach słowom przypisuje się siłę przekazywania uczuć. Zgodzisz się na pewno, że słowa nie są tylko zwykłą kombinacją liter. Napisane na butelce z wodą wyrazy: „miłość”, „szczęście” czy „pech” odwzorowały się w zupełnie innym kształcie kryształu. Słowa mają więc swoją energię, własną wibrację, rodzaj pola energetycznego. Dzięki doświadczeniom Masaru Emoto możemy to zobaczyć, a nie tylko w to wierzyć.

Uzdrawiająca siła wody- Chi of love
Źródło: Masaru Emoto, Jurgen Fliege, Uzdrawiająca siła wody, wydawnictwo KOS, Katowice 2009, str. 27
Chi of Love siła wody
Źródło: Masaru Emoto, Jurgen Fliege, Uzdrawiająca siła wody, wydawnictwo KOS, Katowice 2009, str. 28

Czy nasze myśli, intencje nie są również rodzajem energii niesionej w świat? Gdy w głowie powstaje myśl, jest ona w pewien sposób ładowana energią, a gdy wypowiadana dodatkowo zyskuje na mocy. W licznych publikacjach Masaru Emoto przedstawił szerokie analizy na temat tego jaki wpływ ma woda, z której korzystamy na co dzień. Zarówno ta w kranach, jak i otaczająca nas w jeziorach, rzekach, morzach. Dowodzi, że energię naszego życia (w filozofii dalekiego wschodu energia życiowa określana jest krótkim słowem „chi”) możemy świadomie kształtować, nadając wodzie, która nas otacza piękny kształt.

Woda, która uzdrawia - Chi of Love
Źródło: Masaru Emoto, Jurgen Fliege, Uzdrawiająca siła wody, wydawnictwo KOS, Katowice 2009, str. 87

Podsumowując woda ma niesamowitą umiejętność zapamiętywania i odwzorowywania nie tylko dźwięków, słów, a także myśli i emocji. A teraz pomyśl, jeśli Twoje ciało w ponad 70% składa się z wody, to jakie kryształy sfotografowałby japoński naukowiec?

Literatura:

  1. Masaru Emoto, Jurgen Fliege, Uzdrawiająca siła wody, wydawnictwo KOS, Katowice 2009.

 

0