Dlaczego kolagen jest świetny dla mężczyzn? | Chi Elixir

3231

Pierwsze skojarzenie związane z kolagenem rybim niejednemu mężczyźnie prawdopodobnie przywiedzie na myśl spokojny czas spędzony z wędką na łódce. Realizowanie łowczej natury, pierwotnej i tak głęboko zakorzenionej w świadomości jest instynktowne i nieodzowne. Niestety współczesny świat pełen przetworzonej, niepełnowartościowej żywności zmusza do sięgania po nowe rozwiązania wzbogacające codzienną dietę. Czy kolagen dla mężczyzn jest słusznym wyborem?

Chi Elixir kolagen dla mężczyzn
Chi Love
Chi Love

Jesteś facetem, musisz być sprawny. 

Choć walka o równouprawnienie nieprzerwanie trwa, to właśnie mężczyznom nadal przypadają w udziale najtrudniejsze aktywności związane z fizycznym zaangażowaniem i eksploatacją ciała. Nawet mężczyzna prowadzący siedzący tryb życia, w domowym zaciszu nosi te cięższe zakupy. To on przestawia meble, siłuje się  z wiertarką czy odśnieża podjazd. I tutaj ogromne znaczenie ma to, na jakiej bazie funkcjonuje męski organizm. Czy cegły będące kolagenem w budowli jego ciała mają silną, zwartą strukturę czy może dzień za dniem kruszą się co raz bardziej strasząc ubytkami. 

Dobre białko kolagenowe to dobre życie. 

Składamy się z białka. Pierwiastki wodoru, węgla, azotu i tlenu łączą się najpierw w proste grupy, potem w bardziej rozbudowane aminokwasy. Te z kolei tworzą peptydy, które co raz większe stają się wreszcie białkami. Różne rodzaje białek pełnią przeznaczone im role. Najważniejszym z nich jest zdecydowanie kolagen, który stanowi ponad 30% protein w organizmie. Odpowiadając za kondycję tkanki łącznej będącej fundamentem organów, tworzy swoistą matrycę, na której zbudowane jest całe ciało. Dodatkowo skóra, oczy, ścięgna, kości, naczynia krwionośne wszystkie składają się z kolagenu. Kolagen jednak nieustannie podlega procesom nie tylko produkcji lecz także rozpadu.

Gardzisz botoksem? Doceń kolagen! 

Po 25. roku życia procesy produkcji kolagenu spowalniają. Przerzedzenie się włókien kolagenowych skutkuje zwiotczeniem tkanek, suchą skórą i powstawaniem zmarszczek. Kwestie estetyczne są tu jednak najmniej ważne. Pomyśl, co by było, gdyby Twoje rany się nie goiły, kontuzje nie naprawiały, a złamania nie zrastały? Otóż we wszystkich tych procesach kolagen bierze udział. Pogorszenie się kondycji kolagenu w ciele skutkuje tym, że potrzebujesz więcej czasu na regenerację po chorobach, a skutki wysiłku odczuwasz znacznie dłużej. Krótko mówiąc bez kolagenu ciało się zwyczajnie rozsypuje.

Kolagen dla mężczyzn Chi Collagen Elixir.
Kolagen rybi 6000 mg. Podwójna moc kolagenu!

Postaw na kolagen rybi i duś życie jak cytrynę.

Jeśli masz szczęście posiadać zwartą i elastyczną strukturę kolagenową w organizmie, będziesz długo cieszył się żywotnością, witalnością i ogólną sprawnością. Nie mówiąc już nawet o atrakcyjnym wyglądzie. Dodatkowe regularne spożywanie wspomnianego kolagenu rybiego wspiera syntezę Twojego kolagenu w ciele. Produkcja znów rusza pełną parą. Pozyskiwany z ryb kolagen ma najbardziej zbliżony do ludzkiego skład aminokwasowy. To oznacza, że jest bioprzyswajalny i to na bardzo wysokim poziomie. Zdecydowanie kolagen dla mężczyzn pochodzący z ryb jest strzałem w dziesiątkę.

Mężczyzno, odważ się o siebie zadbać.

W dbaniu o siebie chodzi przede wszystkim o zdrowie, a nie tylko o zewnętrzny wygląd. Jednak czy mężczyzna jest mniej czy bardziej metroseksualny, z powodu łysienia kompleksy ma każdy. I choć mężczyznom łatwiej jest pogodzić się z kolejną zmarszczką, to mając możliwość cofnięcia zegara o 10 lat niejeden się na to zdecyduje. A dobrze zachowany kolagen to właśnie młody, witalny wygląd zewnętrzny. Gładka, nawilżona skóra, bujna czupryna czy sprawne stawy są w ogromnej mierze zasługą kolagenowej proteiny młodości. Chociaż jesteś typowym drwalem, gardzisz botoksem i manicure, nigdy nie zapominaj o tym, że zdrowy wygląd jest ponadczasowy i zawsze atrakcyjny. Z kolei silne, sprawne ciało dodaje pewności siebie i pozwala czerpać z życia garściami.

Poznaj Chi Elixir medica bliżej i spraw sobie Chi. 

0