Jak kupić dobry kolagen? Poznaj 3 kryteria, którymi warto się kierować.

432

Znalezienie dobrego kolagenu w gąszczu ofert na rynku jest nie lada wyzwaniem. Okazuje się bowiem, że kolagen kolagenowi nierówny. W swej istocie owszem, ponieważ z punktu widzenia naukowego kolagen jest specyficznym rodzajem białka mającym określoną rolę w organizmie człowieka. Natomiast producenci preparatów kolagenowych prześcigają się w coraz atrakcyjniejszych formach podania kolagenu.

Rozwój technologii spożywczej połączony z rozwojem nauki sprawił, że mamy dostęp do przeróżnych ciekawych produktów wspierających nasze zdrowie i urodę. Kolagen w ostatnim czasie przoduje, a co za tym idzie od branży farmaceutycznej po spożywczą możemy znaleźć produkty z kolagenem różniące się na pierwszy rzut oka jedynie opakowaniem i ceną.

Natomiast są bardziej istotne kryteria niż kwestie wizualne czy cenowe w doborze kolagenu.

Poszukiwania dobrego kolagenu warto oprzeć o 3 bardzo istotne kryteria.

  1. Pochodzenie kolagenu
  2. Dzienna dawka
  3. Forma podania

 Pochodzenie kolagenu.

Chodzi tu przede wszystkim o to, skąd kolagen został pozyskany. Źródło pochodzenia kolagenu mówi wiele o jego jakości, a także wpływa na cenę. Możemy spotkać się z poniższymi rodzajami kolagenu:

  • Kolagen rybi lub morski,
  • Kolagen wołowy lub bydlęcy,
  • Kolagen wieprzowy,
  • Kolagen drobiowy.

Absolutnym błędem jest porównywanie cen oraz jakości kolagenu w obrębie różnych źródeł jego pochodzenia. Kolagen rybi jest uznawany za ten najwyższej jakości i najlepszej przyswajalności. Jest najbliższy organizmowi człowieka i według niektórych źródeł przyswaja się o 20% lepiej niż kolageny wołowe czy wieprzowe.

Jeśli masz przed sobą dwa produkty kolagenowe, zawsze porównuj cenę kolagenu rybiego z rybim, wołowego z wołowym, itd. Nie podejmiesz dobrej decyzji zakupowej, jeśli będziesz porównywać cenę na przykład kolagenu morskiego z drobiowym. Albo decydujesz się na rybi i porównujesz dostępną ofertę kolagenów rybich, albo wybierasz tańszy kolagen drobiowy i poruszasz się w przestrzeni kolagenów drobiowych.

Ilość kolagenu w dziennej dawce.

Kiedy już zdecydujesz się na rodzaj kolagenu, który chcesz kupić, według jego źródła pochodzenia, to w drugim kroku zainteresuj się ile otrzymujesz kolagenu w dziennej porcji. Aby dokonać dobrej decyzji zakupowej musisz wiedzieć, ile dany produkt kolagenowy oferuje samego kolagenu w dziennej dawce. Ta informacja jest Ci potrzebna przede wszystkim do tego, aby wiedzieć czy przyjmowanie danego specyfiku ma w ogóle sens. Istnieją bowiem ilości minimalne, których przyswajanie niesie benefity dla Twojego organizmu. Jest to 2500 mg kolagenu dziennie. To znaczy, że przyjmowanie produktów w dawce dziennej poniżej 2500 mg nie ma sensu i nie warto ich wybierać. Tutaj znowu porównuj produkty kolagenowe oferujące te same ilości kolagenu w dziennej dawce. Najczęściej spotkasz produkty, które mają 5000 mg lub 10 000 mg kolagenu w dziennej dawce. Nie ma sensu porównywać ceny kolagenu mającego 5000 mg z takim, który ma go 2 razy więcej. Z przyczyn obiektywnych cena tych produktów musi być różna.

Jak do tej pory wiemy, że dobrym wyborem będzie kolagen rybi w dawce dziennej większej niż 2500 mg.

Forma podania kolagenu.

 

Kolagen do picia Chi Collagen Elixir

Trzecim kryterium, które pozwoli nam wybrać idealny dla siebie produkt kolagenowy jest forma jego podania. W tym obszarze również trafimy na bardzo różnorodne możliwości. Najczęściej spotkamy:

  • Kolagen w tabletkach/kaspułkach,
  • Kolagen w proszku,
  • Kolagen w płynie.

Wybór znów zależy od Twoich preferencji. Natomiast warto zwrócić uwagę, że produkty sypkie czy kapsułki powinny być tańsze niż złożone, gotowe kompozycje płynne, które często mają wiele dodatkowych składników.  Płynny kolagen jest też najbardziej komfortowy dla układu pokarmowego i cechuje się świetną przyswajalnością. Szczególnie, jeśli porównamy płyn a kapsułki, które musimy przyjmować codziennie przez wiele tygodni. Nasz żołądek raczej nas za nie pokocha za wybór kapsułek, ponieważ stanowią większe wyzwanie dla żołądka niż płyn. Proszek znajduje się gdzieś pomiędzy. Warto go dobrze rozpuścić, aby organizm miał szansę go właściwie przyswoić.

Jak wyżej porównujmy produkty o takiej samej formie podania. Zdecydowanie podjęcie właściwej decyzji ułatwi nam wyeliminowanie produktu o formie podania, która nam nie odpowiada.

Podsumowując  powyższe 3 kryteria najlepszym produktem kolagenowym będzie kolagen rybi w dawce większej niż 2500 mg w gotowej, płynnej formie podania.

Decyzja wyboru produktu kolagenowego należy do Ciebie! Tymczasem zapraszamy do naszego sklepu z przepysznym kolagenem do picia spełniającym wszystkie powyższe kryteria: kolagen z ryb, w dawce 3000 mg, 6000 mg lub 10 000 mg w postaci płynnej o apetycznym smaku: Chi Collagen Elixir.

 

Dominika
Dominika
0